HOHADNEWS.COM
Silverstone’un sahibi olan British Racing Drivers ‘Club’ın CEO’su Stuart Pringle, Avrupa’da arka arkaya yarışların kabul edilemez bir risk oluşturacağını kabul ediyorum’ ‘dedi.
April 5, 2020 - Written by wariye sakariye

Silverstone’un sahibi olan British Racing Drivers ‘Club’ın CEO’su Stuart Pringle, Avrupa’da arka arkaya yarışların kabul edilemez bir risk oluşturacağını kabul ediyorum’ ‘dedi.

Hiçbir çocuk, yetişkin desteği olmadan kriket sahasında asılı kalmaz. Her neyse, tek başına karasal televizyon Britanya’nın çocuklarını harekete geçirme yeteneğine sahip olsaydı, Olimpik sporlar her dört yılda bir ortaya çıkan ilgideki artışları sürdürecekti. 

Hokey sopaları pahalı olduğu, antrenman programları uygun olmadığı ve genç sporcular çoğu zaman yaşamlarında yetişkinlerden büyük bir sorumluluk istediği için değil.

Herhangi bir ayakta duran hemen hemen her sporcu, fedakarlıkları için bir ebeveyne veya öğretmene teşekkür eder. Ve bazılarının zamanı yok, bazılarının da eğilimi yok.

O halde Sky’ı veya ECB’yi suçlamak çok daha kolay ve her Pazar saat dokuzda maç başladığında hala yatağınızda olsaydınız, BBC’ye Ashes koymanın çocuğunuzu bir şekilde yerel kriket kulübünde Under 11s’e ruhlandıracağını hayal etmek çok daha kolay sabah.

Okullar da kriket istemiyor. Sağlık ve güvenlik, masraf, bakım. Futbol herhangi bir eski çöpün üzerinde oynanabilir, ancak sert bir topa sahip kriketin düz, güvenilir bir yüzeye ihtiyacı vardır veya tehlikelidir. 

Ve devlet okullarının kitaplar için zar zor paraya sahip olduğu bir zamanda, bir kriket takımı oluşturmak için gerekli olan gereçler de çok pahalı.

Sky’ın son 1,1 milyar sterlinlik yatırımı, kadın kriketinin profesyonel bir düzene sahip olmasına izin verdi

Pazar gününden beri çok şey yazıldı ve söylendi, ancak Kriket Dünya Kupası galibiyetinin mirasına kolayca ulaşılamıyor.

Konuşmanın çoğu, sanki bir oyunu izlemekten oynamaya giden en küçük adım gibi. Dört çocuk, bir top, futbol var; antrenörlü iki çocuk, atletizm var. Ama kriket, uygun kriket? Bu büyük ölçekli bir proje.

Michael Gove, Eğitim Bakanı olarak 2010 yılında Okul Sporları Ortaklığı Programı için 162 milyon sterlinlik bütçeyi yüzde 69 oranında azalttığı zaman anlaşılır bir şekilde eleştirildi. 

Bu, okullar ve beden eğitimi öğretmenlerinin ağlarını kuran iyi bir programdı ve çocukları aktif hale getirmede iyi sonuçlar gösteriyordu.

Gerçekten de, daralmayan bir ülkede çok iyi çalışmaya devam edebilirdi. Bununla birlikte, kemer sıkma çağıydı. Böylece Okul Sporları Ortaklık Programı, tahmin edilebileceği gibi olumsuz sonuçlarla azaltıldı.

Yine de kulüpler ve okullar, hükümet denetimi olmaksızın çok başarılı ortaklık programlarına sahip olabilir.

Feltham Community School’da beden eğitimi öğretmeni olan Alan Watkinson, 11 yaşındaki Mohamed Farah’ı Hounslow Atletizm Kulübüne götürdüğünde, spora karşı bir tutkusu olduğu ve açıkça olağanüstü bir koşucu olan ve yönlendirilmesi gereken genç bir adam gördüğünde , bu bir ortaklık programıydı. 

Şimdi krikete uygulayın. Okullarda bakıma ihtiyaç duyan küçük kapılar ve ekipman depoları büyük ölçüde boş.bahsegel

Ancak kulüplerin çaresizce ihtiyaç duyduğu bir şeye sahipler: insan kaynakları – doğası gereği tembel olmayan etkilenebilir çocuklar çünkü onları oyun zamanında izlerseniz, ihtiyaç olmadığı zaman bile her yere koşarlar. 

Okulların çocuklara koridorda yürümeyi bırakmalarını veya merdivenlerden inmeyi bırakmalarını söylemesine gerek yok. Koşu. Bu onların işi – bu yüzden oradan başlayın.

Sky TV’nin parası, büyük miktarda koçluk, gençlik gelişimi ve gelişmiş tesislere kaynak sağlıyor

Kulüplerin okulların istediği bir şeyi var ve okulların da kulüplerin istediği bir şeyi var. Bu, Eğitim Sekreterinin katılımını gerektirmeyen simbiyotik bir ilişkidir. 

Kulüp, okula bir öğleden sonra için saha görevlisini ve toplayabileceği kadar yedek ekipmanı ödünç verir ve karşılığında okul, bir kriket takımı oluşturması için kulübü emanet eder.

Okul takımı da bu yoldaşlık üzerine inşa edilen kulübün takımı olur.

Hükümetin onayına veya ücretsiz yayınlara, hatta ECB’de bir beyin fırtınası oturumuna bile ihtiyacı yok. 

Sadece yeterince yetişkin – kulüp koçları, kulüp üyeleri, öğretmenler, ebeveynler – bazı çok basit olasılıkları tanımak için. Yapılabilir.

Bir sonraki adım, 15 yaşındayken onların ilgisini nasıl devam ettireceğinizi bulmak ve 3. XI için 10 numarada vuruş yapmaktır, çünkü işe yaramaz adamlardan oluşan bir giyinme odası yer açmayacak ve onları sipariş vermeyecek. Şimdi bu daha zor.

 

City’nin imzalarını canlandırmak  

Eliaquim Mangala’nın Manchester City’den ücretsiz transferle yaklaşan ayrılışı, kulübün Pep Guardiola’ya göre nasıl değiştiğini hatırlatıyor. 

Bir koç olarak etkisi düzenli olarak kabul edilmektedir, ancak City’nin işe alım politikasını dönüştürmek için yeterli kredi alamamaktadır. Mangala, Porto’dan 42 milyon sterline satın alındı, ancak oraya ücretsiz dönebilir. 

Aynı dönemden: Jesus Navas, Stevan Jovetic, Alvaro Negredo, Fernando ve Wilfried Bony, hepsi pahalı bir şekilde elde edilmiş ve eşit derecede düşük bir güçle.

Guardiola gelene ve transfer politikası dramatik bir şekilde gelişene kadar kimse City’nin işe alım ekibini övmüyordu. Ayrıldığında, kayıp yukarıdan aşağıya ve eğitim alanının çok ötesinde hissedilecek. O bir yargıç.

Eliaquim Mangala’nın yaklaşan ayrılışı, Şehrin Pep Guardiola yönetiminde nasıl değiştiğini gösteriyor

 

Öyleyse neden hep Ed’in hatası oluyor?

UEFA Uluslar Ligi finallerindeki rahatsız edici hatalara rağmen, Manchester United’ın Harry Maguire’ı 80 milyon sterlinlik bir oyuncu yapma arzusuna çok az eleştiri yapıldı.

Daniel James’in Swansea’dan gelişini genel onay da karşıladı. Ve Aaron Wan-Bissaka’da United’ın ülkedeki en iyi olasılıklardan birine sahip olduğu yaygın bir şekilde kabul ediliyor.

United yetersiz kaldığında Ed Woodward’ı şaşırtması gereken şey budur ve onun idaresi umutsuz olarak nitelendirilir. 

O sırada hiçbir şey söylenmiyor. Alexis Sanchez anlaşmayı imzaladığında, anlaşma gasp olarak kabul edilirken, konsensüs, United’ın onu, Pep Guardiola ile yeniden tanışacağı Manchester City’i lig liderlerini reddetmeye ikna etmek için iyi yaptığı ve bir prim ödenmesi gerektiğiydi.

Man United’ın Harry Maguire’ı 80 milyon sterlinlik bir oyuncu yapma arzusuna çok az eleştiri oldu.

Romelu Lukaku ile aynı. Inter Milan ile mevcut müzakere, oyuncunun Antonio Conte ile özel bir ilişkisi olduğunu ve Chelsea için gerçekten anlaşma yapması gerektiğini gösteriyor. 

Woodward burnundan ödeme yaptı ve onu da çizginin ötesine geçirdi. Paul Pogba’ya gelince, Jose Mourinho’nun oyuncuyu istemediğine dair konuşmaya inanmayın. Çok hevesliydi, çok sesliydi ve Woodward’ı yine büyük bir bedel karşılığında imzalamayı tamamlamak için baskı altına aldı.

Yine de bu anlaşmalar planlandığı gibi yürümeyince, kutuyu taşıyan Woodward oldu. Kötü bir müzakereci olarak damgalanmıştır ve oyuncuların menajerleri ile eşleşemez.

United’ın son işi olumlu bir etkiye sahip olmazsa, belki yine aynısını yapacaktır. Ancak şu an için United hırslı, genç İngiliz oyunculara yatırım yapıyor ve kulübün planı olarak kabul edilen şeyi takip ediyor. Herkes çok heyecanlandı. 

Ancak planlar ters gittiğinde Woodward suçu tek başına omuzlamak zorunda kalır.

 

RFU, Billy ve onun dini görüşleri etrafında sessizce hareket ediyor

Billy Vunipola ile RFU arasında İsrail Folau’ya verdiği destek nedeniyle huzursuz bir ateşkes sağlanmış gibi görünüyor. 

Vunipola, Folau’nun – Rugby Australia tarafından kovulduğundan beri – eşcinselleri cehennem beklediğini ve RFU’yu ikilemde bırakan ifadelerini onayladı. 

Onu önemli ölçüde disipline ettilerse, dini ifade özgürlüğü hakkına itiraz etmiş olabilir; eğer hiçbir şey yapmazlarsa, birçok kişinin homofobik bulmasına izin veriyorlardı. 

Yapılan basit kınamanın yeterince ileri gitmediği eleştiriler vardı. Vunipola bu hafta ilk kez tartışmadan bahsetti. Konuyu daha fazla genişletmedi, ancak özür dilemedi ya da yorumlarını geri çekmedi. 

Bu bir çıkmaz çünkü genellikle köktendinci Hıristiyan inançlarıyla yetiştirilen Pasifik Adası kökenli oyuncular, İngiltere’nin RFU’nun bir Vunipola örneği oluşturması için çok önemli. 

Sadece onunla yaşamak zorunda kalacaklar ve ateş ve kükürt unsurunun barışı korumasını umacaklar.

Billy Vunipola (resimde) ve RFU arasında huzursuz bir ateşkes sağlandığı görülüyor.

 

Silverstone anahtarı Brexit’e darbe vurdu 

Anlaşmasız bir Brexit gerçekten vermeye devam eden bir hediyedir. Şimdi, İngiliz Grand Prix’sinin takvimde yeni bir yuva bulmasının önündeki en büyük engel olduğu ortaya çıktı.

Lewis Hamilton, tarihi altıncı Silverstone zaferinin bültenlerden İngiltere Kriket Dünya Kupası galibiyetiyle ve Novak Djokovic ile Roger Federer arasındaki destansı Wimbledon finalinde çarptığını görerek, alternatif bir tarih çağrısına öncülük etti.

Önümüzdeki yıl, Grand Prix’in Wembley’deki Euro 2020 finaliyle çatışması planlandığı için o kadar kötü olabilir. 

İdeal olarak, Grand Prix, Wimbledon’un ilk hafta sonu ile aynı zamana denk getirilebilir – Pazar günü yalnızca turnuva yağmur nedeniyle önemli ölçüde zaman kaybetmişse kullanılır. 

Anlaşmasız bir Brexit, Britanya Grand Prix’sinin yeni bir yuva bulmasının önündeki ana engel olabilir

Ancak bu, İngiliz Grand Prix’sinin Avrupa’daki diğer yarışlarla arka arkaya dönmesi anlamına gelebilir – ve F1, en azından bir anlaşma olmaması durumunda, en azından kısa vadede ciddi sınır gecikmeleri konusunda uyarıldı. 

Silverstone’un sahipleri, İngiltere’nin anlaşma yapmaması durumunda gelen ağır yük araçlarının ilk altı veya 12 ay boyunca üç ila dört gün bekletileceğini belirten bir hükümet brifingi aldı.

Silverstone’un sahibi olan British Racing Drivers ‘Club’ın CEO’su Stuart Pringle, “Avrupa’da arka arkaya yarışların kabul edilemez bir risk oluşturacağına katılıyorum” dedi.

“Bu senaryoda bir hafta içinde bir F1 padokunun kurulması pek olası değil.” Ve bu gerçekten küçük, oldukça önemsiz bir Brexit komplikasyonu. Öyleyse sadece büyük olanların sonuçlarını hayal edin.

 

Bu büyük bir endişe değil, Justin

Şirketin en iyi 150 golfçüyü ödüllendirmek için 2027’ye kadar her yıl 70 milyon dolar bulduğu düşünüldüğünde, Justin Rose için FedEx Kupası’nın büyük turnuva programlarında hasara yol açtığını iddia etmek oldukça zor görünüyor. 

Rose, nisandan temmuza kadar aylık majör fikrinden hoşlanmıyor ve bunun oyunculara en büyük etkinliklere hazırlanmak için çok az zaman verdiğini söylüyor.

Buna karşın Brooks Koepke’ye fazla zarar veriyor gibi görünmüyor. PGA Şampiyonası’nı değiştirmek de bu yıl bu rekabete daha fazla ivme kazandırdı ve golfün zirve turnuvalarında yoğun ve heyecan verici bir dönem yaşanmasını sağlıyor. 

Daha haklı bir endişe, Ryder Kupası yılı olmadığı sürece, Açıktan sonra daha geniş spor halkını golf ile meşgul tutacak çok az şey olması olacaktır. 

Her iki durumda da, bazıları değişime her zaman dirençli olacak, ancak büyük sezon gerçekten profesyonel golfçülerin üstesinden gelmesi gereken en kötü şeyse, bu kötü bir hayat değil.

İngiliz golfçü Justin Rose, nisandan temmuz ayına kadar aylık majör fikrini beğenmiyor

 

İngiltere’nin Kriket Dünya Kupası kazananlarının çok kültürlü doğası hakkında, özellikle Jacob Rees-Mogg’un aptalca yorumlarına yanıt olarak çok şey yapıldı.

Bununla birlikte, burada göçmen ebeveynler için doğan oyuncular ile buraya okul çocuğu olarak gelen oyuncular ile uluslararası bir kriket oyuncusu olarak büyük bir vaatte bulunan ve ECB’nin uluslararası yöneten kurallarında uygun bir değişiklikten yararlanan Jofra Archer arasında bir fark var. vasıf.

Archer’ın bir İngiliz ebeveyni var ve Batı Hint Adaları’nın hiyerarşisine girdikten sonra bu ülke için oynamak istedi.

Bu onun seçimi, her şey kurallara göre yapıldı, artık İngiliz, Dünya Kupası şampiyonu ve hayranların favorisi. 

Ama Jason Roy, Ben Stokes, Mo Farah ve Raheem Sterling’in aksine, o geldiğinde büyük umutlarımız vardı. Ve inkar edilemez bir şekilde, bu onun hikayesini farklı kılıyor.

  • İngiltere, Ireland Test ve Jason için üç yeni yüz çağırıyor … Eliaquim Mangala, Manchester City’den ücretsiz ayrılabileceğini söyledi … Brendan Rodgers, Leicester’ın iki teklifi reddettiğini açıkladı … Royal Portrush’ta Rory McIlroy için harika bir eve dönüş … …

İngiltere, Çarşamba günü Lord’s’ta sadece üçüncü Test maçında oynayan bir İrlanda takımı tarafından sadece 85 sayı için bowling oynanmaktan utanç duydu.

Dünya Kupası zaferi sahnesine döndüğümüzde, Joe Root’un tarafı İrlanda’yı 207’ye çıkarmak için toplanmadan önce çok az dirençle çöktü.

Sportsmail köşe yazarı David Lloyd, oyunun inanılmaz ilk gününe dönüp bakıyor ve büyük sahnede İrlanda’nın şişesini övüyor …

İrlandalı Tim Murtagh, İngiltere’yi sersemletmek için sadece 13 koşu için beş kalenin ardından kutlama yaptı

  • Teknik olarak bir karmaşayız … göze batan Test kusurları ortaya çıktı … İrlanda İngiltere’ye bir Tanrı dersi veriyor! Ziyaretçiler … ‘Hâlâ akşamdan kalmayayım mı?’: Twitter kullanıcıları İngiltere ile alay ediyorlar … İngiltere – İrlanda, Lord’s as Joe’nun birinci gün puan kartı …

Çimlere mi koyulur? Ben değilim 

Muhtemelen fark edilmedi ama son yedi haftadır işsizim.

Bahçem muhteşem görünüyor ve köpek benim kim olduğumu biliyor diyebilirim. Ama Londra’ya gider gitmez, iyi hanımım aradı ve robot biçme makinem olan “Edgar” çimlerin ortasında sıkışıp kaldı. Herhangi bir tavsiye çok takdir edildi.

 

Cehennemde bir gün 

Begorrah! Bejaysus! Bekarlar! Poglar! Corrs! U2! Frank Carson! Jack Charlton! Oğullarınızın çok güzel bir günü vardı.

Ve Michael Flatley, Middlesex’ten Tim genellikle Lord’s’ta yaptığı şeyi yaparken, Sophie Ellis-Bextor’un “dans pistinde Murtagh’da” küçük çoraplarıyla dans edecek.

İngiltere’nin ilk vuruş yapma kararı mantıklıydı, ancak temel vuruş hataları İrlanda’nın eline geçti

 

Tim’in tuzağına düşmek 

İlk önce vuruş yapmak basit bir karardı. Sonra İngiltere ilk seansı geçmek zorunda kaldı, ancak topu kovaladılar ve Murtagh onlardan bunu yapmalarını istedi.

78 mil hızla zirveye çıkan bir atıcıya karşı çok daha sıkı olmanız gerektiğinde İngiltere vücutlarının önünde iyi oynadı. Tuzağına düştüler.

 

Nasır iyilik kör ediyor

Moral artıran, Test arifesi Sportsmail yemeğine davet edilme ayrıcalığına sahip oldum. Bu havada iyi giden Cobra ile harika bir köri yedik.

Gece, “Bunu alacağım” diye ölümsüz sözler söyleyen Nasser Hussain ile keyifli bir taksi yolculuğuyla sona erdi. Biraz fazla içmiş olmalı …

 

Geri dönmek güzel 

Mini maaşlı yarışmam sırasında çok sayıda ilçe kriketini izledim, özellikle Lancashire’daki arkadaşlarım ve bundan çok keyif aldım.

Ancak uluslararası oyun gibi meyve sularının akmasını sağlayacak bir şey yok ve bana 1983’te Royal Albert Hall’da düzenlenen Everly Brothers yeniden birleşme konserini hatırlattım. Don Everly’nin dediği gibi: “Geri dönmek çok güzel!” 

 

Yüz dövülmüş 

Kriket için ne zaman! İngiltere Dünya Kupası’nı kazandı. Paket evler. Şimdi bu İrlanda’dan! Ve Yüz adında yeni bir format.

Sportsmail olarak biz bunu çok farklı bakış açılarından tartıştık. Lawrence Booth’un kararı kısa ve öz oldu: “Bu bir sürü saçmalık.” Bunu Wisden editörünün notlarına koyacak mı merak ediyorum. 

İngiltere’nin Dünya Kupası başarısı kriketin halkın bilincine sağlam bir şekilde geri dönmesini sağladı 

 

Sinirsiz İrlandalıya Şapkalar

Peki, ne dönüş! Bu tarihi bir olay ama İrlanda’dan hiç sinir yoktu. 

Oyuna bu kadar çabuk alıştıkları için çok heyecanlanacaklar. Andy Balbirnie ve Paul Stirling’in burada Lord’s’ta pek çok deneyimi var ve mantıklı bir oyunla neler yapılabileceğini gösterdiler. Olağanüstü bir gün. Onlara şapka çıkartın. 

  • Teknik olarak bir karmaşayız … göze batan Test kusurları ortaya çıktı … İrlanda İngiltere’ye bir Tanrı dersi veriyor! Ziyaretçiler … ‘Hâlâ akşamdan kalmayayım mı?’: Twitter kullanıcıları İngiltere ile alay ediyorlar … İngiltere – İrlanda, Lord’s as Joe’nun birinci gün puan kartı …

Arsenal, Dani Ceballos’un Real Madrid’den kredi olarak ele geçirildiğini doğrulamanın eşiğinde.

COMMENTS
- A. N. & Horumarka
- Afka Hooyo
- Afnugaal
- Aftahan
- Alaybadday
- Aljazeera
- Aljzeera English
- Allaybday
- Almisnews
- altaqwaa
- Amiin Caamir
- Araweelo News
- ASKAR'S BLOG
- awdalpost
- BBC SOMNALI
- Berberatoday
- Berberapress
- Burao university
- Burco Online
- Caroog
- djiboutimedia.com
- Djiboutination
- durdurnews
- Farshaxan
- Gabileynews
- Gabiley24
- Gabooyelive;com
- Gamuur Trading Company
- Gardo
- Geeska.net
- Goljano
- haatufnews
- Hadhwanaagnews
- Hayaannnews
- hornjobs
- Hubaalmedia
- Hargeysa-online
- hoyga suugaanta
- jamhuuriya news
- Murtimaal
- Ogaalnews.Net
- Oodwayne News
- puntboys
- qarannews
- QODAaL.COM
- Qtlhost.COM
- Raadtv international
- Radio somaliland
- Radio Timacade
- Radiohargeysa
- RadioHargeysa24
- Ramaasnews
- Saaxilnews
- SalalNews
- Sallaxlaynews
- Sanaag.org
- Sanlaawenews
- sdwo
- sheekhumal.net
- Somalilandpress
- Somdaily.com
- Somaligoal.com
- Somaliweyn
- sooyaal
- Timacade News
- TogaHerer
- Togdheernews
- tvSomalilandEurope
- Waaheen
- Wanaagfaris
- warya Tv
- Watershed Legal Service
- WAJAALENEWS
- www.caalaminews.com
- www.radiohargaysa.net
- www.Timacade.com
- Xidigtanews
- XOGDOON NEWS
- Xoriyonews