HOHADNEWS.COM
Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı (autorevue.at) “Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig, SPÖ’nün federal hükümetteki muhalefet rolünü, Viyana seçimleri ve partisinin yaklaşan AB seçimlerinde şansı Haberler: 1’e yaklaştık.
June 3, 2020 - Written by wariye sakariye

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı (autorevue.at) “Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig, SPÖ’nün federal hükümetteki muhalefet rolünü, Viyana seçimleri ve partisinin yaklaşan AB seçimlerinde şansı Haberler: 1’e yaklaştık.

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Viyana Belediye Başkanı

Michael Ludwig

SPÖ’nün federal hükümetteki muhalefet rolü, Viyana seçimleri ve partisinin yaklaşan AB seçimlerinde şansı hakkında

Haberler: 1 Mayıs’a yaklaşıyoruz. SPÖ’nün kutlama yapmak için bir nedeni var mı? Başka ne anlama geliyor? (Not: röportaj, 17/19 sayılı News Print sayısından geliyor) Michael Ludwig: Sosyal Demokratlar, Burgenland ve Carinthia’daki valilerin yanı sıra Viyana belediye başkanı ve valisine de hizmet veriyor. Ve SPÖ’nün ve sosyal demokrat sendikacıların şimdi olduğu kadar önemli olduğu bir zaman hiç olmadı. Çalışan insanların çıkarlarını savunan kuruluşların var olmasının ne kadar gerekli olduğunu gösteren uluslararası ve ulusal düzeyde birçok değişiklik var. Ve 1 Mayıs’ın resmi tatil olduğunu asla unutmamak gerekir, ancak her zaman bir mücadele günü olmuştur. Kendimize koyduğumuz sorunların çoğu – sosyal adalet, dağıtım adaleti – hala açık. SPÖ’nün Avusturya’da da büyük bir görevi var.

“1 Mayıs resmi tatil ama her zaman mücadele dolu bir gün oldu”

Şu anda bunu yeterince fark ediyor mu? Bu federal hükümet bir şeyi çok açık bir şekilde gösteriyor: Göçmenlik ve yabancılar meselesiyle çok ilgilenmesine rağmen, sosyal adaletle ilgili pek çok açık soruyu çözmüyor. Ama tam tersine. Temel amacı, çalışan temsilcilerini çok çeşitli kurum ve kuruluşlardan dışlamaktır. Bunu sosyal güvenlikte çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bu emekçilerin yararı için yapılmaz. SPÖ’nin burada güçlü bir karşı ağırlık oluşturması daha da gerekli.

Ve bunu yapıyor mu? Her zaman daha fazla olabilir, ancak SPÖ’nün partinin tepesindeki değişiklik ve muhalefete geçme yoluyla yeni zorluklarla karşı karşıya kaldığı bir aşamadan sonra, Doktor Rendi-Wagner döneminde başarılı olduğunu düşünüyorum. koymak.

Sadece yakın gözlemciler SPÖ’nün asgari gelir için bağış kesintisi yaptığını fark etti. Bizim bakış açımıza göre, asgari gelir önerisi pek çok açıdan son derece sosyal değildi. Bazı noktalarda galip geldik, değişiklikler yapıldı, ancak diğerlerinde hala sadece bizden değil, birçok bölgesel otoriteden, sivil toplum kuruluşlarından, federal devletlerden ve hatta piskoposların konferansından hala güçlü eleştiriler var.betboo şifremi unuttum Sadece Viyana’da 40.000 çocuk daha kötü bir mali ve dolayısıyla sosyal duruma düşüyor. Bence çocuklara karşı bir politikanız olması çok katı yürekli.

SPÖ, sorunlarını “satma” konusunda çok mu pasif? İçerikle siyaset yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Federal hükümetin büyük mali harcama ve sıkı mesaj kontrolü ile kamuoyuna açık tartışmalar yapmayı başardığı gerçeği bir şeydir. Diğeri ise siyasi içeriğin değerlendirilmesidir. SPÖ’nün konumlarını halka sunması için büyük fırsatlar görüyorum. Uzun vadede Mesaj Kontrolü çalışmayacaktır.

Federal hükümet sosyal konut yasasında değişiklik yapmayı planlıyor. Bunun amacı yabancılar için sosyal konutlara erişimi zorlaştırmaktır. Sözde bir Viyana ikramiyesi getirdiniz. Ama büyük bir fark var. Benim tedbirim uzun süredir şehirde yaşayan veya burada doğmuş olanları destekleyici niteliktedir. Federal hükümet yine nüfus grupları arasında bir ayrım yapıyor. Amacım bu değil. Bazı belediye hizmetlerini verirken kimin Viyana’da ne kadar süredir yaşadığına ve katkılarını yaptığına daha fazla önem verildiği bir düzen ilkesiyle ilgileniyorum. Burada doğmuş ya da göç etmiş olmasına bakılmaksızın.

SPÖ, konut, sosyal konular ve sağlık alanındaki reformları temsil eden Kızıl Viyana’nın 100. yılını kutluyor. Bu hikayeyi defalarca anlatmak yeterli mi yoksa 21. yüzyıl için daha da geliştirilmesi mi gerekiyor? 100 yıllık Kızıl Viyana’dan söz edildiğinde, başarı hikayesinin iki acımasız faşizm tarafından kesintiye uğradığı asla unutulmamalıdır. Kentimizin tarihinde sosyal demokrat belediye başkanının olmadığı tek evre buydu. Red Vienna’nın içeriğini kaydetmenize gerek yok, devam etmeli ve genişletmelisiniz. Özellikle sosyal konut alanında, en iyi uluslararası oyuncular arasındayız. Verili kabul ettiğimiz şey, diğer şehirlerde büyük talep görecektir. Diğer büyük şehirlerle aynı zorluklara sahibiz, ancak daha iyi çerçeve koşulları yarattık. Yeniden tahsis yapıldığında mülkün üçte ikisinin sübvansiyonlu konutlara tahsis edilmiş olması, geçmişin defnelerine yaslanmadığımızı gösteriyor.

“FPÖ’ninkine benzer bir muhalefet politikası izleme niyetinde değildik”

Emlak geliştiricileri sadece orta derecede heveslidir. Sağ. Ancak birçok siyasi konuda olduğu gibi, hangi çıkar grubunun destekleneceğine karar vermek önemlidir. Viyana’da özel yatırımcılarla çalışmaya karar verdik. Diğer büyük şehirlere kıyasla daha düşük ama güvenli bir geri dönüş var. Bununla birlikte, bunu yaparken her zaman kiracıların çıkarlarına, yüksek kaliteli dairelerin satın alınabilirliğine odaklandık. Böylelikle tüm şehir bölgesinde sosyal bir karışım elde ettik. Bizi diğer büyük şehirlerden ayıran budur.

Bakan Gernot Blümel, emlak vergisinde artış çağrısı yaptığınız için sizi eleştirdi. Federal Bakan Blümel’in konuyla henüz yoğun bir şekilde ilgilenmediğine inanıyorum, çünkü Viyana belediye başkanı olarak değil, Avusturya Şehirler Birliği Başkanı olarak en son 2017’de toplanan ve emlak vergisi ile ilgilenen çalışma grubunu eski haline getirmek için. , gereklidir. Sayın Blümel, ÖVP liderliğindeki şehirler hakkında biraz soru sorarsa, partisinin belediye başkanlarının aradığını duyacaktır. Parti-politik refleksini, ÖVP Viyana başkanı olmasına ve açıkça kampanya yürütmesine bağlıyorum.

Sosyal konut, Viyanalılar için elbette bir meseledir. Onunla nasıl oy alıyorsunuz? Pek çok şeyi alışkanlık olarak görmeniz ve bunun elbette ki başka şehirlerde olmadığını görmeniz kesinlikle bir meydan okumadır. Benim için Viyana’nın iki hızlı bir şehir olmaması, şehrimizdeki tüm yaşam alanlarının çekici kalması ve genişlemeye devam etmesi benim için önemli.

Alışmamak için seçim afişlerinize ne yazıyorsunuz? Bunu henüz açıklamayacağım. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, bu şehri sadece iyi yönetmediğimizi, aynı zamanda onu siyasi olarak geleceğe de olumlu bir şekilde yönlendirdiğimizi kanıtladık. Aksi takdirde, konut inşaatından toplu taşımaya, yeşil alanla uğraşmaktan sosyal bir ortaklıkta ekonomik zorluklarla başa çıkmaya kadar birçok hizmet olacaktır. Bu, federal hükümetin yaptıklarından ne kadar açık bir şekilde farklı olduğumuzu gösteriyor. Ve Viyanalılar hangi gelecek konseptini tercih edeceklerine akıllıca karar verecekler.

ÖVP ve FPÖ 2020’de Viyana ve Burgenland’daki kızıl burçları fethetmek istiyor. SPÖ savunması yeterli mi? Çok savunmacıdır. Neyi temsil ettiğimizi netleştireceğiz. Siyasi partilere karşı her zaman yakınlaştıkları ve farklılıkların artık fark edilemeyeceği yönünde bir suçlama vardı. Şimdi farklı. Avusturya ve Avrupa’daki siyasi sistem ayrışmaktadır. ÖVP’nin iktidarı korumaktan ve memnun olmaktan söz eden temsilcileriyle konuştuğunuzda, bu parti içinde farklı tutumlar olduğunu ve bazılarının Türklerin çok otoriter gidişatına katılmadığını anlayabilirsiniz.

Pamela Rendi-Wagner çok sessiz olmakla suçlanıyor. Yeterince yüksek mi? Bunu çok dikkatli yapıyor ve her şeyden önce kavramlara ve çözümlere odaklanıyor. Bir tokmakla muhalefet siyaseti peşinde koşmaz, nesnel argümanlarla puan toplamaya çalışır. Bence bu ona da yakışan bir yol. Siyasette eğilmemeli. Sosyal işler, sağlık ve yaşam gibi önemli konu alanlarında güvenilirlikle puan alabilir.

Muhalefet partisi olarak SPÖ ne kadar iyi? FPÖ’ninkine benzer bir muhalefet politikası izleme niyetinde olmadık. Çünkü politik bir güç olarak sorumluluğunuzun ne olduğunu her zaman düşünmelisiniz. Şahsen ben çok zor, gerçeklere dayalı bir tartışmadan yanayım, ancak bunu asla kişisel düzeyde çıkarmaya çalışmıyorum. FPÖ ile ilgili medyaya bakarsanız, orada özellikle sosyal medyada ne tür nefret yayıldığını merak ediyorsunuz.

Muhalefet kürsüsünde sessiz bir işçi olmak yeterli mi? Onu arka planda sessiz bir işçi olarak görürseniz, Bayan Doktor Rendi-Wagner’i küçümsersiniz. Çok fazla politik içgüdüsü var ve eminim ki bu rolde ne kadar uzun süre çalışırsa, o kadar popüler bulacaktır. Hükümet üyeleriyle karşılaştırıldığında popülerlik derecelendirmelerinde zaten çok iyi. Bu daha da genişletilebilir.

SPÖ AB seçimlerinde puan alamazsa, bu parti liderliği için bir anlam ifade ediyor mu? Bu AB seçimi, hangi partinin ailesinin kaç tane yetkisi olduğu hakkında değil, aslında temel kararlarla ilgili. Avrupa nereye gidecek? Ortak kurumların yeniden millileştirilmesi ve yok edilmesi veya ortak bir Avrupa ile uluslararası rekabette ayakta kalabilmek ve Avrupa değerlerini savunmak için ortak çabalar. Dolayısıyla, bu seçim ulusal partiler için daha az endişe verici olacaktır.

SPÖ’nün kampanyasının gücünün bir göstergesidir. Elbette, her seçim bir ölçü, ancak neyin seçildiğini görmelisiniz. AK seçiminde sosyal demokrat sendikacılar grubu için büyük bir başarı elde ettik. Ama bir sendika başarısıydı. Bunu parti olarak seçmemelisiniz. AB seçimi Avrupa sorunları tarafından belirleniyor. Elbette, kampanya becerilerini geliştirmek önemlidir, ancak bunu bire bir diğer seçimlere asla çeviremezsiniz.

SPÖ için seçim ipucunuz? Kendinizi yüzdelere adamamalısınız. Ama birincilik için savaştığımız gerçeği kesinlikle gerçekçi bir değerlendirmedir.

Röportaj ilk olarak 17/19 sayılı Haber sayısında yer aldı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Sosyal İşler Bakanı

Beate Hartinger Klein

(FPÖ), önceki hükümetin uzun süredir işsiz olan yaşlıları terfi ettirmek için kararlaştırdığı “Eylem 20.000” girişimini askıya aldı ve değerlendirilmesini sağladı. Ancak sonuçlar yayınlanmayacaktır.

Toplam 246.342 euro (net) tutarındaki iki çalışma “dahili kullanım” içindir. Bu, NEOS’tan gelen bir parlamento sorusuna verilen yanıttan ortaya çıkıyor.

Çalışma tamamlanmadı

Ancak bu aynı zamanda çalışmaların durdurulmuş ve henüz bitmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Her halükarda IHS, çalışmanın Sosyal İşler Bakanlığı tarafından durdurulduğunu söylüyor.

Soruşturmaya verilen yanıtta, Eylem 20,000 için değerlendirme raporlarının henüz tamamlanmadığına dair bir gösterge yoktur. Bakanlık bazı çalışmalara “Çalışma henüz tamamlanmadığı için yayın henüz öngörülemiyor” notunu verirken, istihdam kampanyası ile ilgili raporlarda bu referans eksik. Burada şöyle diyor: “yayın yok – değerlendirme dahili kullanım içindir”.

Aktion 20.000’in mali etkilerini araştırmakla görevlendirilen IHS, değerlendirme raporunun henüz sonuçlandırılmadığını doğruladı. Bu nedenle, bir raporun sunulup sunulmayacağı açıkça belirsizdir. Bir APA talebine yanıt olarak, IHS sözcüsü ayrıca Sosyal İşler Bakanlığı’nın 20.000 Eylemi “askıya alarak” değerlendirmeye yönelik çalışmayı durdurduğunu söyledi: “Projeyi tamamlamamız gerekip gerekmediğini öğrenmek için bekliyoruz.”

2018 sonu sonuçları

163.800 Euro’ya Prospect Unternehmensberatung GmbH, “yasal yetki uyarınca 50 yaşın üzerindeki uzun süreli işsizler için işgücü piyasası politika programı ‘Aktion 20,000’in bilimsel değerlendirmesi / analizi” hazırladı. Çalışma, Yüksek Araştırmalar Enstitüsü (IHS) tarafından 82.542 Euro karşılığında hazırlanan “Değerlendirme: Mali Analiz Eylemi 20.000 – Mevcut İstihdam Kampanyasının Mali Etkilerinin İncelenmesi Kamu İstihdam Hizmetinin 20.000’i” yayınlanmadı.

Temmuz 2017’de eylem, 50 yaşın üzerindeki insanlar arasında uzun vadeli işsizlikle mücadele amaçlı bir pilot proje olarak başlatıldı. Kâr amacı gütmeyen sponsor dernekleri ve şirketleri aracılığıyla topluluklarda 50 yaşın üzerindeki uzun süreli işsizler için 20.000 iş yaratılmalı veya teşvik edilmelidir. “Aktion 20,000” kapsamında toplam 4.400 kişi iş buldu. Sosyal İşler Bakanı Hartinger-Klein, Nisan ayı başındaki bir soruşturmaya yanıt olarak, “31 Aralık 2017 itibarıyla, 20.000 kampanyanın bir parçası olarak 1.333 istihdam ilişkisi finanse edildi. Askıya alma sırasında, AMS zaten 3.067 finansman davası için taahhütte bulundu” dedi.

ÖVP-FPÖ hükümeti, 2017 yılı sonunda “Eylem 20.000” i askıya almıştı. Sosyal İşler Bakanı, 2018 yılı sonu için eylem değerlendirmesinin nihai sonucunu açıklamıştı.

AMS’ye göre Haziran 2018’de 50 yaşın üzerindeki kişiler için işsizlik oranı yüzde 7,8 idi (kadınlar: yüzde 7,0, erkekler: yüzde 8,4). Genel işsizlik oranı yüzde 6,8 (kadınlar: yüzde 6,9, erkekler: yüzde 6,7).

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

COMMENTS
- A. N. & Horumarka
- Afka Hooyo
- Afnugaal
- Aftahan
- Alaybadday
- Aljazeera
- Aljzeera English
- Allaybday
- Almisnews
- altaqwaa
- Amiin Caamir
- Araweelo News
- ASKAR'S BLOG
- awdalpost
- BBC SOMNALI
- Berberatoday
- Berberapress
- Burao university
- Burco Online
- Caroog
- djiboutimedia.com
- Djiboutination
- durdurnews
- Farshaxan
- Gabileynews
- Gabiley24
- Gabooyelive;com
- Gamuur Trading Company
- Gardo
- Geeska.net
- Goljano
- haatufnews
- Hadhwanaagnews
- Hayaannnews
- hornjobs
- Hubaalmedia
- Hargeysa-online
- hoyga suugaanta
- jamhuuriya news
- Murtimaal
- Ogaalnews.Net
- Oodwayne News
- puntboys
- qarannews
- QODAaL.COM
- Qtlhost.COM
- Raadtv international
- Radio somaliland
- Radio Timacade
- Radiohargeysa
- RadioHargeysa24
- Ramaasnews
- Saaxilnews
- SalalNews
- Sallaxlaynews
- Sanaag.org
- Sanlaawenews
- sdwo
- sheekhumal.net
- Somalilandpress
- Somdaily.com
- Somaligoal.com
- Somaliweyn
- sooyaal
- Timacade News
- TogaHerer
- Togdheernews
- tvSomalilandEurope
- Waaheen
- Wanaagfaris
- warya Tv
- Watershed Legal Service
- WAJAALENEWS
- www.caalaminews.com
- www.radiohargaysa.net
- www.Timacade.com
- Xidigtanews
- XOGDOON NEWS
- Xoriyonews